DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie

Dokładne mycie zębów po każdym posiłku stanowi podstawowy aspekt dbania o higienę jamy ustnej. Jednak nierzadko to nie wystarcza, by uchronić nasze zęby przed powstawaniem osadu i kamienia nazębnego, których obecność – jeżeli z nimi nie walczymy – prowadzi do rozwoju poważnych chorób przyzębia, zwłaszcza paradontozy. Codziennie powielane błędy w wielu aspektach stylu życia, takie jak palenie papierosów czy spożywanie słodyczy przyczyniają się do powstawania osadu nazębnego. Zalegający osad ulega mineralizacji i przekształca się w kamień, którego ciężko jest pozbyć się zwykłymi praktykami higienicznymi. Z pomocą przychodzą wówczas zabiegi skalingu i piaskowania, które przeprowadzamy w naszych gabinetach dentystycznych.

Co to jest skaling?

Zmineralizowane osady na zębach, których nie jesteśmy w stanie usunąć poprzez mycie zębów i nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, to właśnie kamień, który powinien być usunięty. Pozwalają na to specjalistyczne urządzenia, które wykorzystujemy w naszych gabinetach stomatologicznych podczas skalingu. Zabieg ten polega na rozbiciu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Drgania o odpowiedniej częstotliwości rozbijają kamień, a woda wypłukuje resztki. Taki zabieg nazywany jest skalingiem naddziąsłowym. Skaling jest na ogół bezbolesny, jednak w przypadku znacznej wrażliwości na ból podawane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg może być przeprowadzany u kobiet w ciąży. Polecany jest zwłaszcza osobom posiadającym implanty zębowe, a także aparaty ortodontyczne.

Czy piaskowanie wybiela zęby?

Piaskowanie jest zabiegiem przeprowadzanym w ramach uzupełnienia skalingu. Pozwala na dokładne pozbycie się wszelkich osadów. Na zęby nanoszony jest specjalny piasek wraz z wodą pod odpowiednim ciśnieniem za pomocą piaskarki. Po zabiegu zęby są polerowane. W wyniku pozbycia się osadów, oczyszczone zęby nabierają nieco jaśniejszego odcienia. Nie jest to jednak zabieg typowo wybielający, natomiast jego wykonanie wskazane jest rozpoczęciem procedury mającej na celu rozjaśnienie uśmiechu.

Ile trwa piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów zależny jest od ilości osadów i przebarwień. Zwykle jest przeprowadzany po skalingu, dlatego całkowity czas trwania może trwać ponad godzinę. Zabieg taki można stosować nie częściej niż 2 razy do roku.

Cennik
Usunięcie osadu (piaskowanie)
od 200 zł
Usunięcie kamienia nazębnego
od 220 zł
Usunięcie osadu i kamienia + fluoryzacja
od 280 zł
Polerowanie zębów hydroksyapatytem - "płynnym szkliwem"
150 zł

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!