DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Protetyka i stomatologia estetyczna

Protetyka i stomatologia estetyczna

Wszelkie procedury związane z poprawą wyglądu uzębienia są coraz częściej praktykowane przez ludzi w różnym wieku. Popularną formą dbania o prezencję swoich zębów są zabiegi z nurtu protetyki stomatologicznej. Mają one na celu przywrócenie zębom nie tylko odpowiedniego wyglądu, ale również prawidłowego zgryzu, szczególnie istotnego w codziennym funkcjonowaniu. Zabiegi uzupełniania zębów wykonywane są w oparciu o zdjęcia rentgenowskie.

Zdjęcia wykonujemy w zależności od potrzeby, w sposób wewnątrz i zewnątrzustny. Dopiero po przeprowadzeniu dogłębnej analizy stanu uzębienia naszego pacjenta, podejmowana jest decyzja o ewentualnym leczeniu protetycznym. W leczeniu tym zazwyczaj stosowane są protezy. Dzieli się je na ruchome i stałe. Protezy ruchome mogą być całkowite – głównie akrylowe, lub częściowe na podbudowie metalowej, tzw. szkieletowe. Stałe uzupełnienia, czyli korony, mosty i nakłady, stanowią trwałe uzupełnienie brakujących zębów. Mogą być zrobione z kompozytu porcelany lub metalu. Wykonywane są często również po leczeniu kanałowym. Ponadto protetyka stomatologiczna oferuje również stałe protezy mocowane na implantach.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje swoim zakresem wszystkie zabiegi, które mają na względzie poprawę wyglądu uzębienia, a wraz z nim całej jamy ustnej. Jednym z takich zabiegów jest wybielanie zębów. Możliwe techniki to zastosowanie lampy LED lub Beyond, a także nakładek wybielających i specjalnych preparatów. Innym zabiegiem z tej dziedziny jest założenie licówek, czyli przyklejanych na stałe cienkich płatków mających na celu wyrównanie kształtu i koloru zębów oraz uzupełnienie nieestetycznych przerw między poszczególnymi zębami, w tym diastemy. Stomatologia estetyczna oferuje także piaskowanie, czyli usuwanie kamienia i przebarwień z wykorzystaniem piaskarki abrazyjnej. Zabieg najczęściej wykonujemy przed przeprowadzeniem właściwej procedury wybielającej.

Jeśli zależy Państwu na ładnym uśmiechu, jak również na poprawie funkcji swojego uzębienia – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZYCH GABINETÓW!

Cennik
Konsultacja protetyczna dotycząca 1 zęba
150 zł
Konsultacja protetyczna/estetyczna z kosztorysem
od 250 do 400 zł
Korona porcelanowa na metalu
od 1500 zł do 1700 zł
Korona na podbudowie cyrkonowej
od 2200 zł
Korona pełnoceramiczna w systemie CEREC (na jednej wizycie)
od 2100 zł
Licówka kompozytowa
od 600 do 1200 zł
Licówka ceramiczna
od 2400 zł
Licówka porcelanowa w systemie CEREC (na jednej wizycie)
od 2200 zł
Endokorona pełnoceramiczna w systemie CEREC (na jednej wizycie)
od 1800 zł
Onley, inley pełnoceramiczny w systemie CEREC (na jednej wizycie)
od 1500 zł
Odbudowa struktury zęba na włóknie szklanym
od 500 do 600 zł
Wkład koronowo- korzeniowy metalowy
od 600 zł
Zamykanie szpar (także diastemy) między zębami
od 550 zł
Bonding
od 600 do 1200 zł za 1 ząb
Proteza akrylowa
od 2000 zł
Proteza całkowita
4000
Proteza elastyczna
od 3500 do 4200 zł
Proteza szkieletowa
od 3500 zł
Pozostałe zabiegi
wycena podczas konsultacji

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!