DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Zadbane, idealnie białe zęby to marzenie wielu osób. W naszych gabinetach stomatologicznych spełniamy te marzenia, przeprowadzając profesjonalne zabiegi wybielania zębów.

Wybielanie zębów lampą – przebieg zabiegu

Każdy zabieg wybielania zębów powinna poprzedzać profesjonalna higienizacja. Polega ona na wykonaniu skalingu, czyli usunięciu stwardniałej płytki nazębnej, tzw. kamienia, przy użyciu końcówki emitującej ultradźwięki. Następnie przeprowadzane jest piaskowanie. Za pomocą piaskarki i piasku pod ciśnieniem delikatnie usuwa się wszelkie osady. Zabieg kończy się dokładnym polerowaniem zębów profesjonalnymi pastami.

Specjalistyczne lampy pozwalają uzyskać spektakularne efekty bez konieczności dodatkowych zabiegów. W naszych gabinetach oferujemy wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond. Ta zaawansowana technologicznie metoda jest obecnie najbezpieczniejszym i najbardziej skutecznym sposobem na rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni. Preparat wybielający w połączeniu ze światłem emitowanym przez lampę, wnika głęboko pod szkliwo zęba, co daje gwarancję dokładnych i długotrwałych rezultatów.
Długoletnie przebarwienia, np. po tytoniu, kawie lub herbacie, znikają podczas jednej wizyty. Wybielanie zębów lampą Beyond jest zabiegiem jednorazowym, który można po latach powtórzyć w celu odświeżenia efektu. Nie powoduje on skutków ubocznych.

W celu maksymalizacji efektów wybielania stosujemy również nakładki wybielające. Nakładki są przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Zakładane są samodzielnie przez pacjenta w domu według instruktażu i zaleceń dentysty, bądź higienistki. Wraz z nakładkami pacjent otrzymuje specjalny żel, którym wypełnia je przed założeniem.

Co można jeść po wybielaniu zębów?

Przede wszystkim należy unikać palenia papierosów, zwłaszcza dwie doby po zabiegu. Bardzo istotną kwestię stanowi tzw. biała dieta, czyli unikanie napojów i pokarmów, które w pewien sposób mogą nam zabarwić zęby. Warto na jakiś czas wyeliminować kawę, herbatę i wszelkie kolorowe warzywa, owoce czy przyprawy, takie jak buraki, kurkuma, curry.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

W zależności od intensywności przebarwień cena może wahać się od kilkuset do półtora tysiąca złotych. W naszych gabinetach wybielanie lampą Beyond to koszt od 750 zł. Cena jest wyższa, jeśli zabieg uzupełniony jest o nakładki wybielające. Ta opcja może nas kosztować około 1250 zł.

Regularna higiena jamy ustnej pomoże usunąć zaledwie część przebarwień. Te, które wniknęły znacznie głębiej, pomożemy Państwu usunąć w naszych gabinetach stomatologicznych profesjonalnym zabiegiem wybielania.

Cennik
Wybielanie zębów jednowizytowe lampą Beyond
1000 zł
Wybielanie nakładkowe w domu
1100 zł (4 żele wybielające w cenie)
Wybielanie zębów lampą Beyond + nakładki do domu
1550 zł (3 żele wybielające do nakładek w cenie)
Wybielanie zęba przebarwionego po leczeniu kanałowym
od 400 do 600 zł
Pozostałe zabiegi
wycena podczas konsultacji

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!