DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Utrata naturalnych zębów niejednokrotnie stanowi spory problem dla wielu z nas. Niezależnie od tego, czy tracimy zęby w wyniku choroby, czy też urazów mechanicznych, ważne jest szybkie ich uzupełnienie. Wszelkie braki w uzębieniu mogą przyczynić się do nieodwracalnych szkód związanych z anatomią twarzy. Mnóstwo osób decyduje się na uzupełnienia protetyczne ruchome, jednak równie spora grupa wybiera uzupełnienia stałe, czyli implanty zębowe. Są to zamienniki naturalnych korzeni zębowych, które umożliwiają rekonstrukcję pełnej korony zębowej.

Implant stanowiący rodzaj śruby zostaje wszczepiony w kość w miejsce brakującego korzenia. Na implantach można wykonywać odbudowy pojedynczych braków oraz takie, które umożliwiają uzupełnienie kilku zębów.

Jakie implanty zębów wybrać?

Stomatologia oferuje kilka rodzajów implantów. Najczęściej wybierane są implanty tytanowe. Są one bardzo trwałe, stabilne i mogą być wykorzystywane w leczeniu stomatologicznym większości pacjentów, gdyż nie wykazują skutków ubocznych. Jedynym ich minusem jest kwestia estetyki. W niektórych przypadkach może dojść do odsłonięcia szyjek zębowych, a co za tym idzie delikatnego ukazania srebrnoszarego koloru implantu.

Implanty, mimo odczuwania przez pacjentów strachu związanego z ingerencją w kość, stanowią trwałe i bezpieczne rozwiązanie. Jeżeli dana osoba nie zmaga się z dodatkowymi chorobami, takimi jak osteoporoza, implant zostaje dobrze przyjęty przez organizm i szybko integruje się z pozostałymi tkankami. Na implancie zostaje odbudowana korona, dzięki czemu szybko następuje odzyskanie naturalnego wyglądu i pełnej sprawności w zakresie gryzienia i żucia.

Co jeść po wszczepieniu implantu?

Po wszczepieniu implantu należy powstrzymać się od jedzenia na kilka godzin. Następnie najlepiej jest spożywać przez pewien czas pokarmy płynne. Gabinety stomatologiczne oferują szereg systemów implantologicznych. W DentalPro w Gdyni Redłowie, Pogórzu i Gdańsku Ujeścisko stosujemy system implantów zębowych jednego z najlepszych producentów. Ma on wystarczająco długą historię, która w pełni potwierdza jego miejsce w ścisłej czołówce. Wybraliśmy ten właśnie system ze względu na jego niezaprzeczalne walory, jak również z powodu korzystnej relacji jakość – cena. Zainteresowanym pacjentom udzielimy szczegółowych wyjaśnień na temat samego zabiegu oraz zapoznamy ze stosowanym u nas systemem implantów zębów.

Cennik
Analiza tomografii, planowanie + wycena
150 zł
Wszczepienie implantu
3000 zł
Odsłonięcie implantu
od 250 do 300 zł
Korona na implancie
od 3200 zł
Korona tymczasowa na implancie
od 700 zł
Pozostałe zabiegi
wycena podczas konsultacji

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!