DentalPro

Korony zębowe

Korony zębowe

Odpowiedni wygląd i kondycja naszego uzębienia to aspekty, które są szczególnie ważne w celu uzyskania właściwej, profesjonalnej prezencji. Jednak coraz częściej w obliczu bardzo szybkiego stylu życia ludzie wypracowują nieprawidłowe nawyki, skutecznie oddalające ich od pożądanego stanu zębów. Niedokładne oczyszczanie zębów, nieprawidłowe stosowanie nici dentystycznych i niesystematyczność w dbaniu o zęby to tylko niektóre z czynników mających wpływ na finalny kolor i zdrowie zębów. Również to, co jemy na co dzień, może być szczególnie zgubne. Pokarmy pełne węglowodanów prostych powodują wzmożoną pracę bakterii, które metabolizują cukry do odczynowo kwaśnych produktów ubocznych odkładających się na zębach jako osad. Ten z czasem ulega krystalizacji i tworzy kamień nazębny. Osłabione szkliwo coraz bardziej przepuszcza szkodliwe produkty w głąb tkanek zębowych, które przyczyniają się do ich zepsucia i powstania próchnicy. Wtedy szczególnie przydatne mogą okazać się korony protetyczne, którymi pokrywa się zęby zniszczone, złamane, bądź przebarwione. Rozwiązanie to pozwalają odzyskać pożądany wygląd zęba i przyczynić się do poprawy jego ogólnej kondycji, co ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie: gryzienie, żucie i uśmiechanie się.

Czym są korony zębowe?

Korony zębowe stanowią rodzaj nakładek na zęby. Jednak nie jest to wystarczający element. Do jej poprawnego umieszczenia na zębie niezbędna jest także specjalna podbudowa. Może być ona wykonana z porcelany, metalu lub materiału kompozytowego. Przed nałożeniem korony ząb musi zostać dokładnie oczyszczony i oszlifowany, w taki sposób, by materiały, z których wykonane są korony, mogły trwale przylegać do naturalnej tkanki zęba. W naszych gabinetach zanim dopasujemy materiał, z którego ma zostać sporządzona podbudowa, lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. Zależy nam na tym, aby nie pominąć tutaj kwestii jego uczuleń, a także osobistych preferencji. Wybór określonego materiału wiąże się z niewielkimi różnicami kolorystycznymi, bądź ich brakiem: tlenek cyrkonu gwarantuje bardziej naturalny efekt niż podbudowa metalowa. Sama korona może zostać wykonana z porcelany lub kompozytu. Porcelana zapewnia lepsze wrażenia organoleptyczne i pozwala czuć się tak, jak gdyby był to własny, naturalny ząb.

Ile trwa założenie korony na ząb?

Czas trwania całego procesu założenia korony zębowej zależny jest od stopnia zniszczenia zęba i rodzaju korony. Ze względu na indywidualny dobór wszelkich parametrów związanych z kształtem i wykorzystanymi materiałami produkcja korony może trwać ponad tydzień. Zabieg jej założenia często rozciąga się także na dwie lub trzy wizyty.

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!