DentalPro
Zespół
Gabinet stomatologiczny

Dorota Łęgowska

lekarz stomatolog, specjalista stomatologii ogólnej, specjalista protetyki stomatologicznej, właściciel, szefowa zespołu

Studia ukończyłam w 1993 roku, w Akademii Medycznej w Gdańsku, uzyskując dyplom lekarza stomatologa. Konsekwentnie dążyłam do wyspecjalizowania się w protetyce stomatologicznej, która wkrótce po ukończeniu studiów stała się moim ulubionym działem stomatologii. Od roku 2001 jestem specjalistą protetyki stomatologicznej oraz stomatologii ogólnej. Z protetyką bardzo ściśle powiązana jest estetyka stomatologiczna. Obie te dziedziny pasjonują mnie od lat. Doskonalę się wraz ze stale postępującym rozwojem technik i materiałów dedykowanych dla protetyki i estetyki stomatologicznej. W trakcie podnoszenia moich kwalifikacji jestem świadkiem, jak wielki postęp, i w jak szybkim tempie, dokonuje się w stomatologii. Aby nadążać za tymi zmianami nieustannie śledzę pojawiające się nowości i wiele z nich stosuję w swojej praktyce. Każdego roku biorę udział w, co najmniej kilku, specjalistycznych szkoleniach z interesujących mnie dziedzin stomatologii. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w swojej pracy. Posiadając w pewnym sensie duszę artysty, poczucie piękna poparte zdolnościami manualnymi i dużym doświadczeniem zawodowym, oraz dysponując gamą wspaniałych materiałów i technik, jestem w stanie sprostać praktycznie każdemu wyzwaniu z zakresu protetyki i estetyki stomatologicznej. Pragnąc podnieść precyzję prac protetycznych oraz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w estetyce, wyposażyłam moją najnowszą placówkę w Gdańsku Ujeścisko w innowacyjny system CAD CAM CEREC. Jestem zafascynowana rezultatami, jakie mogę uzyskać przy użyciu tego systemu. Kropką nad „i” jest to, że kompletną pracę mogę wykonać w trakcie jednej wizyty. Moi pacjenci są pod wrażeniem efektu końcowego.

Zajmuję się również, z powodzeniem, rozwiązywaniem problemów pacjentów, którzy w sposób niekontrolowany ścierają i niszczą swoje zęby. Jest to problem który dotyczy znacznej części społeczeństwa. Poświęciłam wiele lat na poznawaniu przyczyn oraz sposobów i możliwości leczenia tego zjawiska.

Ogólne wrażenie estetyki twarzy nie zależy jednak jedynie od samych zębów i ich dobrego wyglądu. Piękny uśmiech to niewątpliwie bardzo ważny element, jednakże na finalny efekt wpływ mają również pozostałe części twarzy. W wielu przypadkach wystarczą niewielkie zabiegi korekcyjne z użyciem toksyny botulinowej i/lub kwasu hialuronowego, aby pozbyć się zmarszczek, podkreślić usta czy wypełnić zapadnięte policzki. Uznałam, że moi pacjenci powinni mieć możliwość kompleksowego poprawienia wyglądu swojej twarzy realizując ten cel u jednego lekarza. Od wielu lat wykonuję więc również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Moja praca przynosi mi wiele satysfakcji, tym bardziej, że coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowie zębów i ich estetyczny wygląd są niezwykle istotnym elementem zdrowia ogólnego i tego, jak jest się postrzeganym przez otoczenie. Rosnąca świadomość pacjentów sprawia, że współpraca na linii lekarz – pacjent jest dla mnie prawdziwą przyjemnością.

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!