DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Aparaty Clear Aligner

Aparaty Clear Aligner

Aparaty ortodontyczne Clear Aligner to nowa propozycja w ortodoncji. Te przezroczyste i niewidoczne nakładki umożliwiają znaczne skrócenie czasu zabiegu. Dedykowane są osobom, których wady zgryzu nie wymagają założenia tradycyjnych aparatów. Plusem aparatów Clear Aligner jest ich estetyka, ponieważ są przezroczyste. Ponadto są bardzo higieniczne, dostępne w różnych rozmiarach i nie wpływają negatywnie na mowę.

Jak działa Clear Aligner?

Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego, stosowana w naszych gabinetach stomatologicznych. Znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu między innymi diastemy lub wad zgryzu. Dobór aparatu jest poprzedzony dokładnym wywiadem lekarskim z pacjentem oraz diagnostyką, czyli wykonaniem modeli gipsowych, czy też zdjęć RTG. Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych informacji, lekarz przedstawia cały plan leczenia wraz z indywidualną wyceną.

Aparaty nakładkowe Clear Aligner wyróżniają się siłą nacisku, dzięki której delikatnie i sukcesywnie wpływają na zmianę położenia zębów. W standardowych aparatach za ten proces odpowiedzialne są umieszczone w nich druty i zamki. W tym przypadku taką funkcję spełniają specjalne płytki. Posiadają one trzy grubości: soft (0,5 mm), medium (0,625 mm) i hard (0,75 mm). Wspomagają je dodatkowo przyklejane do zębów, elastyczne wyciągi, tzw. Power Grip.

Zalety aparatu Clear Aligner

Zastosowanie aparatu Clear Aligner niesie wiele korzyści. Ten przezroczysty aparat nazębny to przede wszystkim duża estetyka. Jest on niemal niewidoczny i pozwala na swobodną komunikację, ponieważ nie zaburza wymowy. Wyróżnia się także komfortem użytkowania. Nie posiada elementów metalowych, które mogłyby podrażnić błonę śluzową jamy ustnej, przez co jego noszenie nie jest uciążliwe. Pacjenci doceniają również wysoki poziom higieny w zastosowaniu aparatu Clear Aligner. W odróżnieniu od standardowych aparatów stałych, nakładki tego rodzaju aparatu można w prosty sposób zdejmować. Dzięki temu pacjent nie brudzi go w trakcie jedzenia, a po spożyciu posiłku może dokładnie wyszczotkować zęby. Sam aparat można szybko wyczyścić wodą z dodatkiem specjalnego proszku.

Skuteczność leczenia ortodontycznego przy użyciu aparatów Clear Aligner została potwierdzona klinicznie. Są one biokompatybilne, dzięki czemu nie powodują uczuleń. Leczenie aparatem nie ma jednego, ustalonego odgórnie czasu, ponieważ jest zależne od rodzaju wady zgryzu oraz zaangażowania pacjenta. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że ta metoda umożliwia skrócenie ogólnego czasu leczenia do minimum.

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!