DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Piękne, równe i białe zęby to marzenie niejednej osoby. Jednak na tym nie kończą się pragnienia związane ze stanem naszego uzębienia: chcemy przede wszystkim, by były to nasze naturalne zęby. Jednak dbałość o nie, mimo wpajania przeróżnych zasad od najmłodszych lat, przedstawia się w bardzo różny sposób. Ponadto liczne nawyki, głównie spożywanie pokarmów obfitujących w cukry proste, picie kawy i mocnej herbaty oraz palenie papierosów skutecznie oddalają nas od posiadania zdrowych zębów. Z czasem zęby ulegają przebarwieniom. W wyniku krystalizacji osadów nazębnych może pojawić się kamień, a niedługo później – także próchnica, która nierzadko niesie dolegliwości bólowe. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi stomatologia zachowawcza.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza, jak sama nazwa wskazuje, pozwala nam zachować
własne zęby, dzięki licznym zabiegom mającym na celu ich czyszczenie i leczenie, bez konieczności ich usuwania i wstawiania wypełnień protetycznych, w tym także implantów.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z nurtu stomatologii zachowawczej jest skaling i piaskowanie, pozwalające na skuteczne usunięcie nagromadzonego kamienia nazębnego. W zapobieganiu próchnicy wykonuje się również zabieg lakowania, który polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym. Dzięki tym procedurom dokładnie oczyszczone są zabezpieczone miejsca, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką lub nicią dentystyczną.

Stomatologia zachowawcza oferuje przede wszystkim zabiegi mające na celu leczenie próchnicy. Długość zabiegu oraz jego cena zależy od stopnia zniszczenia zęba (zębów). Bakterie próchnicy zamieniają zdrowy ząb w miękką, ciemną maź, którą stomatolog musi usunąć. Im mniejszy jest obszar zniszczony, tym krótszy jest czas zabiegu i niższa cena wypełnienia. Dlatego najlepiej jest zgłaszać się co 6 miesięcy do rutynowej kontroli. Czasami może okazać się, że wskutek powstania próchnicy dochodzi do stanu zapalnego nerwu. W takim przypadku jedynym sposobem na uratowanie zęba jest leczenia kanałowe, przeprowadzane zwykle z wykorzystaniem mikroskopu. Urządzenie umożliwia uzyskanie nawet 25-krotnego powiększenia “operowanego” obszaru. Dzięki temu cały zabieg może zostać wykonany bardzo dokładnie, bez narażania tkanek okalających kanały zębowe, które muszą zostać oczyszczone, wysterylizowane i wypełnione płynną żywicą.

W naszych gabinetach stosujemy nowoczesne rozwiązania w leczeniu próchnicy, dzięki czemu zabiegi są bardzo bezpieczne i bezbolesne. Korzystamy z najlepszych i najnowszych materiałów rekomendowanych przez międzynarodowe towarzystwa stomatologiczne, dzięki czemu uzyskujemy ładne i naturalnie wyglądające wypełnienia (tzw. plomby). We wszystkich naszych placówkach każdy fotel stomatologiczny wyposażony jest w kamerę wewnątrzustną i monitor. Zainteresowanym pacjentom nasi lekarze chętnie pokażą każdy etap leczenia.

Cennik
Badanie stomatologiczne tzw. przegląd, przy rozpoczęciu leczenia na tej samej wizycie jest bezpłatny
0 zł
Badanie stomatologiczne tzw. przegląd
150 zł
Konsultacja stomatologiczna
od 100 zł
Znieczulenie bezpłatne (do wszystkich zabiegów)
0 zł
Wypełnienie tzw. plomba
od 280 zł
Odbudowa zniszczonego zęba na włóknie szklanym
od 600 zł
Wykrywanie próchnicy za pomocą Caries Detector
50 zł
Badanie żywotności zęba za pomocą Pulp Tester
50 zł

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!