DentalPro
Usługa
Gabinet stomatologiczny

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Leczenie zębów w dzisiejszych czasach stanowi jeden z podstawowych kroków do zachowania pełnego zdrowia jamy ustnej i związanych z nią kości oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Jednak czasem na leczenie zachowawcze zębów jest już za późno. Wówczas z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna. Zabiegi z tej dziedziny mają na celu usuwanie zębów, ale także interwencje chirurgiczne w obrębie żuchwy. Chirurgia w obszarze zębów i stawów skroniowo-żuchwowych może także wiązać się z leczeniem uszkodzeń mięśni, czy wycinania zmian nowotworowych.

Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Z tym zabiegiem najczęściej mamy do czynienia w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń tkanki zębowej spowodowanych urazem mechanicznym. Stan zapalny w obrębie tkanki przyzębia oraz inne problemy takie, jak zapalenie miazgi czy brak drożności kanałów zębowych, także często odbierają możliwość leczenia zachowawczego. W takim przypadku konieczne jest usunięcie zmienionego chorobowo zęba. Nie jest to jednak jedyny powód przeprowadzenia zabiegów ekstrakcji. Procedura ta zostaje wdrożona również w przypadkach, kiedy w wyniku między innymi wad wrodzonych, z uwagi na budowę szczęki, zęby nie mieszczą się w niej lub nachodzą jeden na drugi. Zabieg ekstrakcji przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym.

Usuwanie ósemek

Zęby mądrości, czyli ósemki, są to zęby wyrastające zwykle po 18. roku życia, jednak mogą pojawić się nawet po “trzydziestce”. Często nie pełnią żadnej funkcji w jamie ustnej. Ich pojawienie się bardzo często wiąże się z licznymi dolegliwościami, jak wrastanie w poprzek dziąsła i nachodzenie na korzenie pozostałych zębów w szczęce. To może przyczynić się do nieprawidłowości w już ukształtowanym uzębieniu, dlatego stomatolog może zalecić usunięcie ósemek. Zabieg również przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Hemisekcja

Zabieg hemisekcji jest zabiegiem szczególnym, ponieważ przeprowadza się go wyłącznie w obrębie zębów o wielu korzeniach. Może zdarzyć się tak, że część zęba – zarówno korzenia, jak i korony – objęta jest procesem chorobowym wyłącznie po jednej stronie, podczas gdy pozostała część pozostaje zdrowa. Wówczas zabieg hemisekcji staje się szczególnie wskazany, ponieważ dzięki niemu chore tkanki zostają usunięte bez naruszenia zdrowego fragmentu. Zdrowy fragment stanowi w dalszej kolejności oparcie dla stałego uzupełnienia.

Leczenie chirurgiczne u wielu osób wywołuje obawy przed bólem i powikłaniami. Dlatego nasi lekarze szczegółowo wyjaśniają pacjentom ogólny plan leczenia, poszczególne jego etapy i ewentualne następstwa.

Cennik
Konsultacja chirurgiczna
od 100 zł
Znieczulenie bezpłatne (do wszystkich zabiegów)
0 zł
Usunięcie zęba
od 250 zł
Usunięcie zęba "mądrości" górnego
od 350 zł
Usunięcie zęba "mądrości" dolnego
od 550 zł
Resekcja wierzchołka korzenia
od 900 zł
Nacięcie i opróżnienie ropnia
od 200 zł
Podcięcie wędzidełka
od 250 zł
Zamknięcie zatoki szczękowej
od 350 zł
Pozostałe zabiegi
wycena podczas konsultacji

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!