DentalPro
Porady
Gabinet stomatologiczny

Postępowanie po wybielaniu zębów

Proces wybielania zębów jest bezbolesny, niemniej jednak u pewnego odsetka pacjentów może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów –w trakcie lub bezpośrednio do kilku godzin po zabiegu. Jest to chwilowa reakcja, mniej lub bardziej nasilona. W przypadku pojawienia się takiej nadwrażliwości można zażyć środkek przeciwbólowy, który przyniesie ulgę i rozwiąże zaistniały problem .Ulgę przynosi także przepłukiwanie ust letnią wodą.

Po wybielaniu należy przez 7-10 dni:

  • Przestrzeganie tzw. „białej diety”, która polega na spożywaniu jedynie niebarwiących pokarmów oraz napojów ponieważ odwodnione po wybielaniu zęby bardzo łatwo chłoną wraz z wodą wszelkie barwniki zawarte w pożywieniu .
  • Pić tylko wodę mineralną i ewentualnie mleko , a zdecydowanie odstawiamy kawę, herbatę, colę, soki owocowe i warzywne.
  • Należy unikać potraw bardzo gorących i bardzo zimnych, o zdecydowanych smakach kwaśnych czy słodkich.
  • Nie wolno palić papierosów – może to spowodować przebarwienia na świeżo wybielonych zębach. Dodatkowym zagrożeniem są wolne rodniki z rozpadu nadtlenków wybielających, które wzmagają działanie rakotwórcze papierosów.
  • Stosować pasty i preparaty które w swoim składzie posiadają większą zawartością fluoru, które remineralizują szkliwo, ważne zwłaszcza w przypadku pojawienia się silnej nadwrażliwości lub białawych opalizujących plam na zębach. Jeśli problem nadwrażliwości nas nie dotyczy, można w celu utrzymania jaśniejszego odcienia zębów używać past wybielających ( np. Beyond Pearl White).
  • Należy również pamiętać o regularnym odwiedzaniu dentysty po zabiegu oraz usuwaniu kamienia i osadu przynajmniej raz na rok.

Umów się na wizytę!

Przyjdź do naszego gabinetu i przekonaj się jak szybko możesz uzyskać nowy wspaniały uśmiech!