Leczenie zębów Gdynia Gdańsk

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Redłowo – 58 66 222 66

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Pogórze – 58 732 11 55

Gdańsk-Ujeścisko 38 718 43 43

Proces leczenia zębów może być stosunkowo prosty lub bardziej skomplikowany. Najprostsze zabiegi polegają na usunięciu mało rozległej próchnicy.

Próchnica jest chorobą zakaźną. Bakterie próchnicy niszczą zdrową, twardą tkankę zęba i zamieniają ją w miękką i przebarwioną maź, którą należy skrupulatnie usunąć.

Nie leczona próchnica może spowodować stan zapalny miazgi zęba, a to skutkuje koniecznością leczenia kanałowego. Ząb z kanałem bądź kanałami prawidłowo przeleczonymi będzie służył pacjentowi przez wiele lat.

We współczesnej stomatologii jest znacznie mniej wskazań i tendencji do usuwania zębów niż to było dawniej, jednakże w przypadku znacznych wieloletnich zaniedbań uratowanie chorego zęba może okazać się niemożliwe. Na szczęście pacjenci coraz bardziej dbają o swoje zęby i kładą duży nacisk na profilaktykę. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym dają dentystom możliwość wczesnego wykrycia ewentualnego ubytku próchnicowego.


Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy polega na usunięciu bakterii z zęba i zastąpieniu powstałego ubytku materiałem, który naśladuje tkanki zęba.

Czytaj więcej

Leczenie zębów u dzieci

Dzieci, nasi mali pacjenci, są w naszym gabinecie szczególnie mile widziane. Leczenie zębów u dzieci wymaga odpowiedniego przygotowania i wyjąktowej troski ze strony lekarza. Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko wchodziło do naszego gabinetu z uśmiechem na ustach, ale przede wszystkim żeby również z uśmiechem z niego wychodziło.

Czytaj więcej

Usuwanie/Ekstrakcja zęba

Usunięcie zęba jest obecnie zabiegiem bezbolesnym i zazwyczaj krótko trwającym.

Czytaj więcej

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi zęba, która jest w stanie zapalnym, bądź jest martwa. Najczęściej jest konsekwencją nie leczenia próchnicy.

Czytaj więcej

PolandEnglish