Dentysta dla dzieci Gdynia Gdańsk

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Redłowo – 58 66 222 66

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Pogórze – 58 732 11 55

Gdańsk-Ujeścisko 58 718 43 43

Szczególnie wiele czasu i cierpliwości rezerwujemy sobie na leczenie naszych najmłodszych pacjentów.

Nasze gabinety stwarzają wiele możliwości zaspokajania dziecięcej ciekawości. Jako dorośli zdziwicie się Państwo jak interesująca dla Waszego dziecka może być wizyta u stomatologa. Jeżeli pierwsze wizyty uda się przeprowadzić w miłej i przyjemnej atmosferze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Wasze dziecko w przyszłości chodzić będzie do dentysty bez obaw i strachu.

Najkorzystniej dla dziecka będzie, jeżeli pojawią się z nim Państwo na pierwszą wizytę pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. W tym wieku u dziecka nie ma praktycznie szans na powstanie ubytków, dlatego też pierwsza wizyta kończy się z reguły na przeglądzie ząbków bez konieczności “borowania”. Dziecko opuszcza wówczas gabinet z przekonaniem, że może być dumne ze swoich zębów.

W przypadku, jeśli wizyta u nas nie jest pierwszym kontaktem dziecka z dentystą, w trakcie rejestracji prosimy opowiedzieć nam o jego dotychczasowych doświadczeniach związanych z leczeniem zębów. Na podstawie tych informacji odpowiednio przygotujemy się do wizyty i zarezerwujemy sobie niezbędną ilość czasu. Jeżeli podczas przeglądu jamy ustnej wykryjemy próchnicę, w zależności od indywidualnego przypadku często nie “borujemy” na pierwszej wizycie, a poświęcamy ją na wzajemne poznanie się i wytworzenie atmosfery zaufania pomiędzy dzieckiem i dentystą.

Przed wprowadzeniem dziecka do gabinetu proszę unikać uwag, że np. “nie będzie boleć”. Takie hasła wywołują u dzieci podejrzliwość. Dziecko może domyślać się, że coś się jednak będzie działo, skoro rodzice o tym mówią. A jeżeli zdarzy się, że zabieg będzie nieprzyjemny, dziecko uzna, że rodzic je oszukał.


Oferujemy również usługi leczenia zębów:

Leczenie próchnicyLeczenie kanałowe | Usuwanie / Ekstrakcja zębów

PolandEnglish