Dentysta dla dzieci Gdynia

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Redłowo – 58 66 222 66

Umów się na wizytę

 

Gdynia-Pogórze – 58 732 11 55

Szczególnie wiele czasu i cierpliwości rezerwujemy sobie na leczenie naszych najmłodszych pacjentów.

Nasz gabinet stwarza wiele możliwości zaspokajania dziecięcej ciekawości. Jako dorośli zdziwicie się Państwo jak interesująca dla Waszego dziecka może być wizyta w naszym gabinecie. Jeżeli pierwsze wizyty uda się przeprowadzić w miłej i przyjemnej atmosferze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Wasze dziecko w przyszłości chodzić będzie do dentysty bez obaw i strachu.

Najkorzystniej dla dziecka będzie, jeżeli pojawią się z nim Państwo na pierwszą wizytę pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. W tym wieku u dziecka nie ma praktycznie szans na powstanie ubytków, dlatego też pierwsza wizyta kończy się z reguły na przeglądzie zębów bez konieczności “borowania”.

Dziecko opuszcza wówczas gabinet z przekonaniem, że może być dumne ze swoich zębów. W trakcie pierwszej rejestracji proszę opowiedzieć nam o dotychczasowych doświadczeniach dziecka związanych z leczeniem zębów. Na podstawie tych informacji odpowiednio przygotujemy się do wizyty i zarezerwujemy sobie odpowiednią ilość czasu. Nawet gdy w czasie przeglądu jamy ustnej wykryjemy próchnicę, nie “borujemy” na pierwszej wizycie, ponieważ wizyta ta poświęcona jest wyłącznie wzajemnemu poznaniu się i przyzwyczajeniu. Wizyta “bez bólu” jest istotna ze względu na konieczność wytworzenia atmosfery zaufania i przyjaźni pomiędzy dzieckiem i dentystą.

Przed wprowadzeniem dziecka do gabinetu proszę unikać uwag, że “nie będzie boleć”. Takie hasła wywołują u dzieci podejrzliwość. Dziecko może domyślać się, że coś się jednak będzie działo, skoro rodzice o tym mówią. A jeżeli zdarzy się, że zabieg będzie nieprzyjemny, dziecko uzna, że rodzic skłamał.


Oferujemy również usługi leczenia zębów:

Leczenie próchnicyLeczenie kanałowe | Usuwanie / Ekstrakcja zębów

PolandEnglish